Žurnale VESTUVĖS.LT apie CHOCO lemputes

Žurnale VESTUVĖS.LT apie CHOCO lemputes

Keletas rekomendacijų žurnale, kokias lemputes pasirinkti.

Kai su mumis susisiekė Vestuves.lt, buvome labai nustebę, kuomet užsiminė, jog anksčiau dar nebuvo straipsnio dedikuoto lemputėms, o mums patinka būti pirmiems! Daugumoje anksčiau pasirodžiusių straipsnių fone vis matydavosi CHOCO lemputės, tad nelikome nepastebėti.

 

LEMPUČIŲ DANGUS


Viskas, ką turite žinoti apie dekoratyvinį apšvietimą.

Šią vasarą vestuvių pobūvio vietos dekoro elementas Nr.1 – lempučių girliandos. Jos suteikia puošnumo, jaukumo ir nuostabiai atrodo tiek sodybose, dvaruose, paviljonuose, restoranų ar viešbučių kiemeliuose, tiek švenčiant vestuves miške ar tiesiog gamtoje po atviru dangumi (be jų tiesiog neįsivaizduojamos šiuo metu itin populiarios bohemiško stiliaus vestuvės!). „Choco Decolight“ vadovė AURELIJA JASINSKIENĖ pataria, ką reikėtų žinoti apie dekoratyvines lemputes.

 

NUO KO PRADĖTI?


Svarbiausia – šventės tematika. Jei norisi klasikinio stiliaus, puikiai tiks smulkių LED lempučių girliandos, kurios gali būti vario ir gelsvų citrusinių tonų. Kuo didesnis lempučių kiekis – tuo įspūdingesnis vaizdas. Žavitės minimalizmu, „neperkrautu“ dekoru, o gal svajojate apie modernias urban stiliaus vestuves? Tokiu atveju idealiai tiks retro tipo lempučių girliandos su dideliais skaidraus stiklo burbulais. Kartu stilistiškai itin dera suformuotos lempučių „kekės“ ar „karnizai“, minimaliai dekoruoti žaluma. Na, o jeigu širdis linksta prie dabar itin populiaraus boho stiliaus, didelės padūmavusio stiklo lempos – šio sezono bomba! Pasirinkus tokį apšvietimą, jūsų vestuvių dekoras atrodys geriau… nei „Pinterest“ nuotraukose!

 

ŠIO SEZONO MUST HAVE


Tai neabejotinai yra jau minėtos dūminės lempos, taip pat egzotiški ananaso formos šviestuvai, marokietiški žibintai, vis labiau populiarėja spalvotos lempučių girliandos. Vienas iš inovatyviausių šio sezono pasiūlymų – įprastas žvakes keisti išmaniaisiais, belaidžiais stalo šviestuvais. Tai patogus, ekologiškas ir saugus pasirinkimas dekoruojant šventę.


VIDAUS IR LAUKO DEKORAS


Vienas dažniausių pasirinkimų yra burbuliukų formos lemputės. Puikiai tinka tiek puošiant vidaus salę, tiek lauke ar terasoje. Šie vidutinio dydžio burbuliukai pagyvins bet kokią erdvę. Galima rinktis baltus burbuliukus su baltu ar juodu laidu, skaidrius burbuliukus ar vis labiau populiarėjančias spalvotų burbuliukų girliandas.

Vidiniam dekorui dažnai naudojama LED lempučių užuolaida, kuri padeda optiškai atskirti erdves, papuošti langus, gali būti kaip foninis apšvietimas, taip pat idealiai tinka fotosienelei dekoruoti. O pavyzdžiui, jaukaus atspalvio LED vario girliandos – smulkaus dekoro apšvietimas, puikiai atrodo pakabintos virš saldžiojo stalo.

 

KIEK LEMPUČIŲ REIKIA?


Tai priklauso nuo dekoruojamos erdvės dydžio. Norint gražiai išpildyti šventės vietą, dažniausiai reikia nuo 100 iki 150 metrų lempučių girliandų, o jei reikalingas minimalus lauko terasos dekoras – gali užtekti ir 30 metrų. Trumpiausia girlianda yra 5 metrų ilgio.
Esame aplankę, ko gero, visas populiariausias sodybas Lietuvoje, tad
paprastai, vos pasakius sodybos pavadinimą, iš karto galime rekomenduoti, kiek ir kokių lempučių girliandų prireiks. Jei vieta nežinoma, visada pasiūlome apsilankyti kartu ir įvertinti, kiek lempučių girliandų reikia ir kokios jų kabinimo galimybės.

 

SKIRTINGI KABINIMO BŪDAI

 

Mūsų žodyne lempučių kabinimo būdai turi ir tam tikrus pavadinimus. Pavyzdžiui, standartinis lempučių sukabinimas vadinamas eglute. Jei lemputės kabinamos į centrą ar pasirinktą tašką – saule. Arba galima rinktis miksą – burbuliukų ir smulkių lempučių girliandos derinamos tarpusavyje, taip išgaunant įdomesnius ir nestandartinius sprendimus. Jei nėra galimybės sukabinti „lempučių dangaus“ ar norisi kitokio sprendimo, galima rinktis pastatomas dekoracijas – nuo vandeniui atsparių LED lempučių, vario girliandų, lempų stovų iki itin modernių formų, pavyzdžiui, šviečiančio ananaso.

 

AR PAVYKS PAKABINTI PATIEMS?

 

Lempučių pakabinimo sudėtingumas labai priklauso nuo puošiamos vietos. Turime didelę patirtį šioje srityje, to dėl žinomose vietose kabinti lemputes mums nėra sudėtinga: 100 metrų lempučių girliandas esame sukabinę ir per 30 minučių, bet dažniausiai tai užtrunka nuo 2 iki 3 valandų. Neturint patirties ir įgūdžių, tai užtruktų gerokai ilgiau ir pareikalautų didesnių pastangų. Tiesa, esant sudėtingesniam užsakymui, ir mums tenka pasiraitoti rankoves. Teko girdėti atsiliepimų, esą jei šio projekto neįgyvendins CHOCO, tai Lietuvoje daugiau niekas nesugebės to padaryti!

 

TECHNINIAI REIKALAVIMAI


LED lempučių apšvietimas nereikalauja didelių elektros instaliacijų ir yra labai ekonomiškas. Pavyzdžiui, 100 metrų lempučių girliandos galia yra 100 W, tai mažiau, nei elektros sunaudoja bet koks smulkus buitinis prietaisas. Patalpoje tokiai girliandai visiškai užteks buitinio kištukinio lizdo, o jei planuojate šventę miške, kluone ar kitoje panašioje vietoje, bet kuriuo atveju bus būtinas elektros generatorius – ne tik lemputėms, bet ir visai kitai įrangai.

Primename, kad dekoratyvus apšvietimas erdvei suteikia jaukumo, romantiškumo pojūtį, padeda akcentuoti dekoro elementus, tačiau jis neatlieka tiesioginės apšvietimo funkcijos.

 

PLANUOJAME BIUDŽETĄ


Visuomet reikia numatyti, kokį biudžetą skirsite dekoratyviniam apšvietimui. Jei šventės vietą norima akcentuoti lemputėmis, tokiu atveju galima mažinti kitiems dekoro elementams (gėlėms ir kt.) skiriamą biudžetą.

Dekoratyvinio apšvietimo – lempučių girliandų – kainos skaičiuojamos metrais. Pavyzdžiui, smulkių LED lempučių girliandos nuomos kaina prasideda nuo 3 eurų už metrą, lempučių girliandos – nuo 15 eurų už metrą. Kaina priklausys nuo to, kokio dydžio erdvę ir kaip gausiai norite dekoruoti. Lempučių pakabinimo (montavimo / demontavimo) ir transportavimo paslaugų kainos skaičiuojamos atskirai. Montavimo /demontavimo paslauga kainuoja nuo 60 eurų. Norint jaukiai ir gražiai dekoruotos erdvės (viską įskaičiavus), galima sutilpti į 200 eurų sumą.

 

TEKSTAS:
Aistė Jasinskaitė

STRAIPSNIO NUOTRAUKŲ AUTORIAI:
Jurgita Lukos
Robertas Daskevičius – 52kartai
Ilja Sivakoff photography

  

  • Naujienlaiškio prenumerata Gauk specialius pasiūlymus

    Informacija